Alleby Ridklubb

Tävlingar

180513 Div1 dressyr

Alleby bjuder in till dressyrtävling i Div1 för ridhäset, söndagen 13 Maj.

Ryttarmeddelande (öppnas i nytt fönster ->)

Läs mer: 180513 Div1 dressyr

180520 KM käpphäst

Alleby bjuder in till klubbmästerskap i Käpphäst för klubbens medlemmar, söndagen 20 Maj.
se mer information nedan.

Anmälan i pärmen vid cafét

Proposition (öppnas i nytt fönster)

Läs mer: 180520 KM käpphäst

180606 Pay & jump

Alleby bjuder in till Pay & Jump, onsdagen 6 Juni.

Proposition (ej klar)

Läs mer: 180606 Pay & jump

180616-17 Nissecupen

Alleby bjuder in till Mounted Games Nissecupen, Lördag 16 juni till Söndag 17 Juni.

Proposition

Ryttarmeddelande

Läs mer: 180616-17 Nissecupen

180909 Div2 ponnydressyr

Alleby bjuder in till dressyrtävling i Div2 för ponnyr, söndagen 9 september.

Ryttarmeddelande (öppnas i nytt fönster)

Läs mer: 180909 Div2 ponnydressyr

180929-30 NM/SM Par Mounted Games

Alleby bjuder in till Mounted Games NM och SM i Par, Lördag 29 sep till Söndag 30 sep.

 Proposition

Läs mer: 180929-30 NM/SM Par Mounted Games

181006 KM dressyr

Alleby bjuder in till klubbmästerskap i dressyr för klubbens medlemmar, lördagen 6 oktober.

Proposition (öppnas i nytt fönster)

Läs mer: 181006 KM dressyr

181007 KM hoppning

Alleby bjuder in till klubbmästerskap i hoppning för klubbens medlemmar, 7 oktober

Proposition (öppnas i nytt fönster)

Läs mer: 181007 KM hoppning

181104 Halloweenhoppning

Alleby bjuder in till Halloweenhoppning, söndagen 4 November.

Proposition (ej klar)

Läs mer: 181104 Halloweenhoppning

181226-27 KM individuellt

Alleby bjuder in till klubbmästerskap i Mounted Games Individuellt för klubbens medlemmar, 26-27 December

Proposition (ej klar)

Läs mer: 181226-27 KM individuellt

20080928 Dressyrtävling

 

 

 

GRATTIS ALLA RYTTARE
Som red dressyrprogram i söndags!
 GRATTIS TILL ER SOM FICK ROSETT OCH ÄVEN TILL ALLA ANDRA FÖR EN VÄL GENOMFÖRD RITT OCH GLATT HUMÖR!

 

 
&

 

En stor säck morötter till våra duktiga & snälla ponnys/hästar som
ställde upp för oss på sin lediga dag.

Dagen förlöpte bra med trevlig och lugn stämning i stall, framridning och på dressyrbanan. Vi hade tur med vädret och solen lyste på oss hela dagen.


AV 51 st. STARTER DELADES DET UT 37 st. ROSETTER
jättebra jobbat!!!
                                                              
 
TACK ALLA SOM STÄLLDE UPP SOM FUNKTIONÄRER OCH GJORDE DET MÖJLIGT ATT GENOMFÖRA PROGRAMRIDNINGEN!

VI SES IGEN DEN 16/11,
 DÅ DET ÄR DAGS FÖR KLUBBMÄSTERSKAP I DRESSYR
Ni är varmt välkomna att anmäla er. Håll utkik efter anslag & tävlingspärm
Det kommer att behövas grönt kort. Kurs kommer att hållas på teoriveckan.
Även då kommer det att behövas FUNKTIONÄRER anmäl dig gärna om du är intresserad av att hjälpa till.
Med vänlig hälsning
DRESSYRSEKTIONEN
WIVI, CATTIS, BARBRO, ANNA-LENA OCH TINA
funktionärer kan anmäla sitt intresse till Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.


Program   Ryttare  Häst RESULTAT      
        Poäng Procent Placering      
LC:1   Josefin Brodefors Lilla Gubben  Struken          
Ponny   Mimmi Karlsson Coco 153 56,67 1      
    Sanna Ljung Jasmine 147 54,44 2      
    Jenny Hall Lilla Gubben  143 52,96 3      
    Olivia Pyk Coco 140 51,85 4 Bitmap
  Privat Ellen Berntsson Corona on Slow 138 51,11 5
    Erika Vigren Shadow 137 50,74 6
    Malin Westerholm Tiffany 133 49,26 7
    Josefin Wingeskog Melde 130 48,15 8
  Privat Rebecca Wernlund Jarana 123 45,56 9
    Daniella Engberg Flora 117 43,33 10
    Belinda Bensby Maggie 113 41,85 11
    Josefin Ledner Moni 112 41,48 12
    Hanna Ek Shadow 9 3,33 13
LB:1 Privat Caroline Claesson  Andy Struken    
Ponny Privat Caroline Claesson  Katja 193 66,55 1
  Privat Sara Gunnarsson Hampus 172 59,31 2
  Privat Therese Andersson Katja 156 53,79 3
LC:1   Anna-Lena Rodehn Zalami Struken    
Häst   Catarina Wernlund Walter 205 75,93 1
    Maja Romberg Jolie 168 62,22 2
    Wiviann Hall Inter 165 61,11 3
    Ann Henriksson Zalami 162 60 4
    Sanna Ljung Lucy 157 58,14 5
    Sanna Savbäck Latent 155 57,41 6
    Kajsa Svensson Ross 154 57,04 7
    Viktoria Ljung Ajax 152 56,3 8
    Jenny Gunnarsson Jolie 151 55,93 9
    Johanna Oxstrand Brutus 149 55,19 10
    Johanna Maxson Moon Beam 148 54,81 11
    Frida Ejervall Lucy 146 54,07 12
    Caroline Svensson Ryan 144 53,33 13
    Ann Engelbrektsson Inter 143 52,96 14
    Rebecca Wernlund Ross 142 52,59 15      
    Eva-Maria Svensson Ajax 131 48,52 16      
LB:1 Privat Moa-Maria Larsson Cayenne Struken          
Häst Privat Johanna Nygren  Violino 211 72,76 1      
    Wiviann Hall Ryan 183 63,1 2      
  Privat Johanna Maxson Moon Beam 182 62,76 3      
LA:1   Catarina Wernlund Walter 276 72,63 1      
Häst Privat Johanna Nygren  Violino 265 69,73 2      
    Barbro Oxstrand Brutus 178 46,8 3      

Underkategorier

Du är här: Hem Tävling Kommande tävlingar på Alleby Tävlingar