Preliminär Startlista Pay&Jump lördagen den 21 april första start kl 15:00

EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2012-04-20 kl. 23:12
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60 bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60 bed. Clear Round Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70 bed. Clear Round Kategori B + C + D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70 bed. Clear Round Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Kategori C + D Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round Kategori C + D Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round Avd. A

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A Preliminär
Clear Round 30 cm
2 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Mire Åhström Mirja
      1
2 Leah Svensson Baronen af Lyckås
    Kokkedals Impression RWC 6 - Carolina Foxglove 2
 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A Preliminär
Clear Round 50 cm
2 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Anna Åhström Mirja
      1
2 Leah Svensson Baronen af Lyckås
    Kokkedals Impression RWC 6 - Carolina Foxglove 2
 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 50 cm
1 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
3 Felicia Gunnergren Sumatra
  Alleby Ridklubb   3
 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.60 bed. Clear Round Kategori B Avd. A Preliminär
Clear Round 60 cm Ponny & Häst
1 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Anna Åhström Mirja
      1
 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.60 bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 60 cm Ponny & Häst
1 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
2 Felicia Gunnergren Sumatra
  Alleby Ridklubb   3
 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70 bed. Clear Round Kategori B + C + D Avd. A Preliminär
Clear Round 70 cm Ponny och Häst
4 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Nellie Berntsson Stella 330
  Nääs RF Prinzipal 8
2 Alice Öqvist Pearl
  Alleby Ridklubb Okänd - Oakley Bubbling Bobbety 5
3 Nellie Öqvist Rachella
  Alleby Ridklubb Okänd 6
4 Jenny Hall Pachira
  Alleby Ridklubb Orchis Morio x - Gimmic RP 101 7
 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70 bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 70 cm Ponny och Häst
1 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
5 Mimmi Karlsson Rufus
  Alleby Ridklubb   4
 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round Kategori B Avd. A Preliminär
Clear Round 80 cm Ponny och Häst
1 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Nellie Berntsson Stella 330
  Nääs RF Prinzipal 8
 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 80 cm Ponny och Häst
5 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
2 Mimmi Karlsson Rufus
  Alleby Ridklubb   4
3 Ann-Charlotte Jacobsson Daile - Jusma
  Alleby Ridklubb Dialogs - Stjuarts 9
4 Emma Borg Tequila
  Alleby Ridklubb okänd - okänd 11
5 Rebecca Wernlund Patriks
  Alleby Ridklubb Pedro - Ribot 10
6 Rebecca Wernlund Patriks
  Alleby Ridklubb Pedro - Ribot 10
 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Kategori C + D Avd. A Preliminär
Clear Round 90 cm Ponny och Häst
2 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
5 Cecilia Borgvall Golden Surprise
  Gråbo Ridklubb Rodlease Dancing Gold - Silverlea Top Hat 17
6 Felicia Adolfsson Mans Lone Star
  Fjärås Hoppryttare   16
 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 90 cm Ponny och Häst
4 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Erika Vigren Prinzess
  Alleby Ridklubb Okänd - Okänd 12
2 Caroline Ziser Capriool van het Holstenhof
  Bulycke RF Argentinus - Porche de Bornival 15
3 Lisa Ödberg Payback V'T Beekhof Z
    Pablo Van Berkenbroek - Nonstop 14
4 Jenny Gunnarsson Revors
  Alleby Ridklubb Rembats - Vanders 13
 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round Kategori C + D Avd. A Preliminär
Clear Round 100 cm Ponny och Häst
2 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Felicia Adolfsson Mans Lone Star
  Fjärås Hoppryttare   16
2 Cecilia Borgvall Golden Surprise
  Gråbo Ridklubb Rodlease Dancing Gold - Silverlea Top Hat 17
 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 100 cm Ponny och Häst
6 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
3 Therese Andersson El Misti
  Alleby Ridklubb Aston - Sonnen Gold 18
4 Caroline Ziser Capriool van het Holstenhof
  Bulycke RF Argentinus - Porche de Bornival 15
5 Lisa Ödberg Payback V'T Beekhof Z
    Pablo Van Berkenbroek - Nonstop 14
6 Erika Vigren Prinzess
  Alleby Ridklubb Okänd - Okänd 12
7 Therese Andersson El Misti
  Alleby Ridklubb Aston - Sonnen Gold 18
8 Jenny Gunnarsson Revors
  Alleby Ridklubb Rembats - Vanders 13
 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport